Library (8.x-1.0-alpha2) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Transaction ID
eu: Transakzio ID

en: Item
eu: Elementua

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Message
eu: Mezua

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Label
eu: Etiketa

en: Notes
eu: Oharrak

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Create
eu: Sortu

en: Other
eu: Bestea

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera
