Library (8.x-1.0-alpha2) - en to sr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Item
sr: Производ

en: Remove
sr: Уклони

en: Message
sr: Порука

en: Label
sr: Ознака

en: ID
sr: ИД

en: Created
sr: Направљено

en: Changed
sr: Промењен

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: UUID
sr: <em>UUID</em>
