Library (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Transaction ID
pt: ID da transação

en: Remove
pt: Remover

en: Message
pt: Mensagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Notes
pt: Notas

en: Created
pt: Criado

en: Other
pt: Outros

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Due date
pt: Data de vencimento

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Barcode
pt: Código de Barras

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: User id
pt: Id de usuário

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Library
pt: Biblioteca

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Unable to load the referenced entity.
pt: Não é possível carregar a entidade referenciada.
