Library (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: Item
fa: آیتم

en: Remove
fa: حذف

en: Message
fa: پیغام

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: never
fa: هرگز

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Getting started
fa: شروع به کار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Language code
fa: کد زبان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: daily
fa: روزانه

en: weekly
fa: هفتگی

en: About
fa: درباره

en: monthly
fa: ماهانه
