Library (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: Item
fr: Élément

en: Remove
fr: Retirer

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Other
fr: Autre

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Changed
fr: Modifié

en: Transaction id
fr: Id de transaction

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Barcode
fr: Code-barres

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: User id
fr: Identifiant de l'utilisateur

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Renew
fr: Renouveler

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Library item
fr: Élément de la bibliothèque

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Unable to load the referenced entity.
fr: Impossible de charger l'entité référencée.
