Library Field (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Approve
de: Bestätigen

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Module
de: Modul

en: Revisions
de: Revisionen

en: Desc
de: Absteigend

en: Close
de: Schließen

en: Sort by
de: Sortierung

en: Approved
de: Bestätigt

en: Approval status
de: Genehmigungsstatus

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: empty
de: Leer

en: Offset
de: Versatz

en: Reject
de: Ablehnen

en: Custom text
de: Benutzerdefinierter Text

en: Not Approved
de: Nicht freigegeben

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Reviewer
de: Überarbeiter

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Library Name
de: Bibliotheksname
