Library Management System (1.0.1) - en to am translation catalogue (27 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Custom
am: ብጁ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
