Library Management System (1.0.1) - en to az translation catalogue (30 entries)

en: Title
az: Başlıq

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Content
az: Məzmun

en: Author
az: Müəllif

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Edit
az: Dəyiş

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: Category
az: Kateqoriya

en: Name
az: Ad

en: Book
az: kitab

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: True
az: Həqiqət

en: Default
az: Susmaya görə

en: View
az: Görünüş

en: Teaser
az: Tizer

en: User
az: İstifadəçi

en: Created
az: Yaradıldı

en: Active
az: Aktiv

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Custom
az: Seçilmiş

en: %time ago
az: %time əvvəl

en: Details
az: Detallar

en: Desc
az: azaldın

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: Sort by
az: Sırala
