Library Management System (1.0.1) - en to da translation catalogue (73 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Book
da: Bog

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Notes
da: Noter

en: Issue
da: Udgave

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Date format
da: Datoformat

en: Custom
da: Tilpasset

en: %time ago
da: %time siden

en: Details
da: Detaljer

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: Start date
da: Startdato

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Pending
da: Afventer

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: Author Name
da: Forfatternavn

en: Books
da: Bøger

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Products
da: Produkter

en: Product types
da: Produkttyper

en: Timezone
da: Tidszone

en: Apply
da: Udfør

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Language code
da: Sprogkode

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Reports
da: Rapporter

en: Time ago
da: Tid siden

en: Custom date format
da: Tilpasset datoformat

en: Uses
da: Bruger

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Time ago (with "ago" appended)
da: Tid siden (med "siden" tilføjet)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
da: Tidsrum (med "siden/fra nu af" tilføjet)

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Image field
da: Billedfelt

en: Book ID
da: Bog ID

en: View reports
da: Se rapporter

en: Asc
da: Stigende

en: %time hence
da: %time siden

en: Time hence
da: Tid siden

en: Time hence (with "hence" appended)
da: Tid siden (med "siden" til sidst)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
da: Tid siden (fremtidige datoer har "-" foran)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
da: Tid

en: Featured Image
da: Fremhævet billede

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total

en: Timezone to be used for date output.
da: Tidszonen som bruges til dato-output.

en: - Default site/user timezone -
da: - Standard site/bruger-tidszone -

en: Configure content formatting and authoring.
da: Konfigurere indholds formatering og redigering.
