Library Management System (1.0.1) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Action
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Book
th: หนังสือ

en: View
th: ดู

en: Issue
th: เล่มปี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: Details
th: รายละเอียด

en: Price
th: ราคา

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: Books
th: หนังสือ

en: Products
th: รูปสินค้า

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Time ago
th: เวลาก่อนหน้า

en: Uses
th: ใช้

en: Time ago (with "ago" appended)
th: เวลาก่อนหน้า (พร้อมคำว่า "ก่อนหน้า" ต่อท้าย)

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: View reports
th: ดูรายงาน

en: Request Date
th: ขอรายละเอียดวันที่

en: Displaying @start - @end of @total
th: แสดง @start - @end of @total
