Library Management System (1.0.1) - en to ug translation catalogue (32 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Name
ug: ئىسىم

en: Book
ug: كىتاپ

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: ,
ug: ،

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Sort by
ug: تىزىش

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: No results found.
ug: نەتىجە چىقمىدى.

en: Books
ug: كىتاپلار

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: About
ug: ھەققىدە

en: Reports
ug: دوكلات

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: - All -
ug: ھەممىسى
