Library Management System (1.0.3) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: Book
ar: الوثيقة

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Custom
ar: مخصص

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: Books
ar: الوثائق

en: Products
ar: المنتجات

en: Product types
ar: أنواع المنتجات

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: About
ar: حول

en: Reports
ar: التقارير

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Book ID
ar: معرف الكتاب

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: @name format: @date
ar: @name نمط: @date
