Library Management System (1.0.3) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: %time ago
kn: %time ಗಳ ಮೊದಲು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Books
kn: ಪುಸ್ತಕಗಳು

en: Due date
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: About
kn: ಕುರಿತು
