Library Management System (1.0.2) - en to cs translation catalogue (42 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Author
cs: Autor

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: Book
cs: Kniha

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Notes
cs: Poznámky

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Date format
cs: Formát data

en: Custom
cs: Vlastní

en: %time ago
cs: před %time

en: Details
cs: Detaily

en: Price
cs: Cena

en: Start date
cs: Datum začátku

en: Books
cs: Knihy

en: Products
cs: Produkty

en: Product types
cs: Typy produktů

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: About
cs: Popis

en: Reports
cs: Logy

en: Time ago
cs: Čas před

en: File could not be uploaded.
cs: Soubor nemohl být nahrán.

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Uses
cs: Použití

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: Book ID
cs: ID knihy

en: %time hence
cs: %time ode dneška

en: Time hence
cs: Čas od teď

en: Time hence (with "hence" appended)
cs: Čas od teď (s připojeným „od teď“)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (budoucí data mají předřazeno „-“)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (dřívější data mají předřazeno „-“)

en: @name format: @date
cs: Formát @name: @date
