Library Manager (2.1.2) - en to ast translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Enabled
ast: Activáu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Export
ast: Esportar

en: View
ast: Vista

en: Create
ast: Crear

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: Code
ast: Códigu

en: module
ast: módulu
