Library Manager (2.1.2) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Cancel
oc: Anullar

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: License
oc: Licéncia

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: View
oc: Veire

en: Theme
oc: Tèma

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Create
oc: Crear

en: Url
oc: URL

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: File name
oc: Nom del fichièr

en: Load
oc: Cargar

en: State
oc: Estat

en: Code
oc: Còde

en: Base
oc: Basa

en: External
oc: Extèrne

en: module
oc: modul

en: Definition
oc: Definicion

en: Local
oc: Locale

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Dependency
oc: Dépendance

en: Libraries
oc: Bibliotècas
