Library Manager (3.0.1-beta3) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: License
tr: Lisans

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: View
tr: Görüntüle

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Component
tr: Bileşen

en: Create
tr: Oluştur

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Load
tr: Yükle

en: State
tr: Durum

en: Code
tr: Kod

en: Base
tr: Temel

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: External
tr: Harici

en: module
tr: eklenti

en: File Upload
tr: Dosya Yükle

en: Definition
tr: Tanım

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Extension
tr: Uzantı

en: Local
tr: Yerel

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: Definitions
tr: Tanımlar

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Duplicate of @label
tr: @label öğesinin kopyası
