Library Manager (3.0.6) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Export
bn: রপ্তানী

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Url
bn: ইউআরএল

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Code
bn: কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Libraries
bn: লাইব্রেরী সমূহ
