Library manager (8.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: License
hu: Licenc

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Export
hu: Exportálás

en: View
hu: Megtekintés

en: Theme
hu: Smink

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Component
hu: Összetevő

en: ID
hu: Azonosító

en: Url
hu: Webcím

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: File name
hu: Fájlnév

en: State
hu: Állapot

en: Code
hu: Kód

en: Base
hu: Alap

en: External
hu: Külső

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Minified
hu: Tömörített

en: Local
hu: Helyi

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Dependency
hu: Függőség

en: Definitions
hu: Definíciók

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Remote URL
hu: Távoli webcím

en: CSS files
hu: CSS fájlok

en: Add dependency
hu: Függőség hozzáadása

en: Library definitions
hu: Könyvtárdefiníciók
