Library manager (8.x-1.0-rc1) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: License
mr: परवाना

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: View
mr: बघा

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: State
mr: राज्य

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
