Library manager (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: View
it: Visualizza

en: Theme
it: Tema

en: Component
it: Componente

en: Visibility
it: Visibilità

en: File name
it: Nome del file

en: State
it: Stato

en: Code
it: Codice

en: External
it: Esterna

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Extension
it: Estensione

en: Minified
it: Minimizzata

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Dependency
it: Prerequisiti

en: Definitions
it: Definizioni

en: Libraries
it: Librerie

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Duplicate of @label
it: Duplicato di @label
