Library Manager (8.x-1.0-rc3) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: Cancel
nl: Annuleren

en: License
nl: Licentie

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: View
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: Layout
nl: Lay-out

en: Component
nl: Besturingselement

en: Create
nl: Aanmaken

en: Url
nl: URL

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: State
nl: Status

en: Base
nl: Basis

en: External
nl: Extern

en: Definition
nl: Definitie

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Extension
nl: Extensie

en: Local
nl: Lokaal

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Remote
nl: Op afstand

en: Dependency
nl: Afhankelijkheid

en: Definitions
nl: Definities

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Remote URL
nl: Externe URL

en: Duplicate of @label
nl: Duplicaat van @label

en: Library name
nl: Bibliotheeknaam

en: CodeMirror settings
nl: CodeMirror-instellingen
