Library Select (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Label
uk: Мітка

en: Files
uk: Файли

en: Custom
uk: Власний

en: Code
uk: Код

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Library
uk: Бібліотека

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
uk: Дозволені теґи HTML в мітках: @tags

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
uk: Список дозволених значень: кожен ключ має бути рядком довжиною не більше 255 символів.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
uk: Можливі значення, що може містити це поле. По одному значенню на рядок у форматі ключ|мітка

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
uk: Ключ - це значення, що зберігається. Мітка буде використовуватися у відображуваних значеннях і формах редагування.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
uk: Мітка є необов'язковою: якщо рядок містить лише текст, він буде і ключем і міткою.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
