Library Select (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Code
hi: कोड

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hi: संभव मान जो इस फिल्ड मे शामिल कर सकते हैं. लेबल|कुंजी के स्वरूप में, प्रति पंक्ति एक मान दर्ज करें.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
hi: कुंजी संग्रहीत मान है. लेबल मूल्यों और संपादित प्रपत्रों के प्रदशन में इस्तेमाल किया जाएगा.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
hi: लेबल वैकल्पिक है: अगर एक लाइन मे एक एकल स्ट्रिंग है, तो यह कुंजी और लेबल के रूप में इस्तेमाल किया जाएगा.
