Library Select (8.x-1.1) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Label
sv: Etikett

en: Files
sv: Filer

en: Custom
sv: Anpassad

en: Code
sv: Kod

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Library
sv: Bibliotek

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
sv: Tillåtna HTML-taggar i etiketter: @tags

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
sv: Lista för tillåtna värden: varje nyckel måste vara en sträng på som mest 255 tecken.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
sv: Nyckeln är det lagrade värdet. Etiketten kommer att användas i visade värden och i redigeringsformulär.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
sv: Etiketten är valfri. Om en rad innehåller en ensam textsträng kommer den att användas både som nyckel och etikett.
