Licensing (2.0.0) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: License
nl: Licentie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Active
nl: Actief

en: Roles
nl: Rollen

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Role
nl: Rol

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Pending
nl: In afwachting

en: Expired
nl: Vervallen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Licenses
nl: Licenties

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Bundle
nl: Bundel

en: License ID
nl: Licentie-ID

en: Target bundles
nl: Doelbundels

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: @label bundle
nl: @label bundel
