Licensing (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: License
uk: Ліцензія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Custom
uk: Власний

en: Owner
uk: Власник

en: Expiry
uk: Закінчується

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Pending
uk: Очікування

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Exempt roles
uk: Звільнені ролі

en: Changed
uk: Змінено

en: Licenses
uk: Ліцензії

en: Suspended
uk: Призупинений

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Revoked
uk: Недійсний

en: License type
uk: Тип ліцензії

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
