Licensing (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: Active
it: Attivo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Owner
it: Proprietario

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Pending
it: In sospeso

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni
