Licensing (8.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (18 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: License
oc: Licéncia

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Custom
oc: Personalizat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Pending
oc: En espèra

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus
