Licensing (8.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: License
ja: ライセンス

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Owner
ja: 所有者

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Changed
ja: 変更済

en: Licenses
ja: ライセンス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
