lightGallery (2.0.1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: None
ru: Нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Media
ru: Мультимедиа

en: General
ru: Общий

en: Thumbnails
ru: Миниатюры

en: Custom settings
ru: Пользовательские настройки

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Thumbnail image style
ru: Стиль миниатюрных изображений

en: Lazy (<em>loading="lazy"</em>)
ru: Отложенно (<em>loading="lazy"</em>)

en: Eager (<em>loading="eager"</em>)
ru: Незамедлительно (<em>loading="eager"</em>)

en: Select the loading attribute for images. <a href=":link">Learn more about the loading attribute for images.</a>
ru: Выберите атрибут загрузки изображений. <a href=":link">Узнать больше об атрибутах загрузки изоюражений</a>
