lightGallery (2.0.2) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Advanced
fr: Avancé

en: Media
fr: Média

en: General
fr: Général

en: Thumbnails
fr: Vignettes

en: Custom settings
fr: Paramètres personnalisés

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature

en: Lazy (<em>loading="lazy"</em>)
fr: Progressif (Lazy) (<em>loading="lazy"</em>)

en: Eager (<em>loading="eager"</em>)
fr: Immédiatement (Eager) (<em>loading="eager"</em>)

en: Select the loading attribute for images. <a href=":link">Learn more about the loading attribute for images.</a>
fr: Sélectionner la valeur de l'attribut de chargement des images. <a href=":link">En savoir plus sur l'attribut de chargement des images</a>.
