lightGallery (2.0.3) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: None
uk: Немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Advanced
uk: Розширені

en: Media
uk: Медіа

en: General
uk: Загальне

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Custom settings
uk: Власні налаштування

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Lazy (<em>loading="lazy"</em>)
uk: Ліниве (<em>loading="lazy"</em>)

en: Eager (<em>loading="eager"</em>)
uk: Енергійне (<em>loading="eager"</em>)

en: Select the loading attribute for images. <a href=":link">Learn more about the loading attribute for images.</a>
uk: Виберіть атрибут завантаження зображень. <a href=":link">Докладніше про атрибут завантаження зображень.</a>
