Lightgallery (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Download
fr: Téléchargement

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Default
fr: Par défaut

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Original image
fr: Image originale

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Scale
fr: Échelle

en: Loop
fr: Boucle

en: Counter
fr: Compteur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Middle
fr: Milieu

en: Controls
fr: Contrôles

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Installed
fr: Installé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Pager
fr: Pagination

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Image field
fr: Champ image

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Gallery ID
fr: Identifiant de galerie

en: Closable
fr: Fermable

en: Preload
fr: Préchargement

en: Hash
fr: Hachage

en: Full screen
fr: Plein écran

en: Thumbnail image style
fr: Style d'image de la miniature
