Lightgallery (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: Page
pt: Página

en: Not found
pt: Não encontrado

en: Original image
pt: Imagem original

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Scale
pt: Escala

en: Desc
pt: Decrescente

en: Loop
pt: Laço

en: Counter
pt: Contador

en: Position
pt: Posição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Middle
pt: Meio

en: Controls
pt: Controles

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Installed
pt: Instalado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Drag
pt: Arrastar

en: Pager
pt: Paginador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Pause
pt: Pausa

en: Thumbnail field
pt: Campo para miniatura

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Image field
pt: Campo de imagem

en: Gallery ID
pt: ID da Galeria

en: Asc
pt: Ascendente

en: Thumbnail image style
pt: Estilo da miniatura
