Lightgallery Formatter (1.0.4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Plugin settings
it: Impostazioni plugin

en: Pager
it: Paginazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Thumbnail width
it: Larghezza miniatura

en: Thumbnail height
it: Altezza anteprima

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Rotate
it: Ruota

en: Media Gallery
it: Galleria multimediale
