Lightgallery Formatter (1.0.5) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Default
id: Bawaan

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Middle
id: Tengah

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Fade
id: Redup

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Plugin settings
id: Pengaturan plugin

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Thumbnail width
id: Lebar thumbnail

en: Thumbnail height
id: Tinggi thumbnail

en: Rotate
id: Rotasikan
