Lightgallery Formatter (1.0.8) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Download
fr: Téléchargement

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Scale
fr: Échelle

en: Loop
fr: Boucle

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Counter
fr: Compteur

en: Share
fr: Partager

en: Middle
fr: Milieu

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Plugin settings
fr: Paramètres des plugins

en: Pager
fr: Pagination

en: Machine name
fr: Nom système

en: Margin
fr: Marge

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Show pager
fr: Afficher la pagination

en: Thumbnail width
fr: Largeur de la vignette

en: Thumbnail height
fr: Hauteur de la vignette

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: Rotate
fr: Rotation

en: Transition speed
fr: Vitesse de transition

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Image style
fr: Style d'image

en: Show counter
fr: Montrer le compteur

en: Closable
fr: Fermable

en: Hash
fr: Hachage

en: Show progress bar
fr: Afficher la barre de progression
