Lightgallery Formatter (1.0.9) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Download
fa: دانلود

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Scale
fa: مقیاس

en: Loop
fa: حلقه

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Counter
fa: شمارنده

en: Share
fa: اشتراک‌گذاری

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Video
fa: ویدیو

en: Plugin
fa: افزونه

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Keyboard navigation
fa: پیمایش با صفحه‌کلید
