Lightgallery Formatter (1.0.5) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Background color
uk: Колір тла

en: Share
uk: Спільні файли

en: Middle
uk: Середина

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Fade
uk: Згасання

en: Slide
uk: Сковзання

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Plugin settings
uk: Налаштування плаґіну

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Margin
uk: Відступ

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Tube
uk: Труба

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Thumbnail width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnail height
uk: Висота мініатюри

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Rotate
uk: Поворот

en: Hash
uk: Геш

en: Show progress bar
uk: Показувати індикатор поступу
