Lightning (8.x-2.10) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: File
ro: Fișier

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Core
ro: Nucleu

en: Layout
ro: Prezentare

en: Upload
ro: Încarcă

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Database
ro: Bază de date

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Desc
ro: Descendent

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Sort by
ro: Sortare după

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Permission
ro: Permisiune

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Moderation state
ro: Starea de moderare

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Media browser
ro: Browser media

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: A boolean indicating whether the node is published.
ro: O valoare logică care indică dacă nodul este publicat.

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.
