Lightning (8.x-2.24) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: File
cs: Soubor

en: - None -
cs: - Nic -

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Preview
cs: Náhled

en: Help
cs: Nápověda

en: Upload
cs: Nahrát

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Page title
cs: Název stránky

en: Database
cs: databáze

en: Off
cs: Vypnuto

en: Roles
cs: Role

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: User login
cs: Přihlášení

en: Destination
cs: Cíl

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Tabs
cs: Záložky

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.
