Lightning (8.x-2.24) - en to pl translation catalogue (59 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Version
pl: Wersja

en: File
pl: Plik

en: - None -
pl: - Brak -

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Layout
pl: Układ

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Embedded
pl: Osadzony

en: Database
pl: Baza danych

en: Off
pl: Wyłączony

en: Roles
pl: Role

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Destination
pl: Cel

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: Video
pl: Wideo

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Document
pl: Dokument

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Image Browser
pl: Przeglądarka obrazków

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Meta tags
pl: Tagi meta

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Internal
pl: Wewnętrzny

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: Scheduler
pl: Planista

en: Content moderation
pl: Moderacja zawartości

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Media browser
pl: Przeglądarka mediów

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Media Image
pl: Obraz

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść
