Lightning (8.x-2.29) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: On
th: เปิด

en: Version
th: รุ่น

en: File
th: ไฟล์

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Off
th: ปิด

en: Advanced
th: ขั้นสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Video
th: วีดีโอ

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: A boolean indicating whether the node is published.
th: ระบุว่ามีการเผยแพร่ความคิดเห็น
