Lightning Core (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Database
ro: Bază de date

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permission
ro: Permisiune

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: A boolean indicating whether the node is published.
ro: O valoare logică care indică dacă nodul este publicat.
