Lightning Core (8.x-3.3) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Database
sv: Databas

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Permission
sv: Behörighet

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.
