Lightning Core (8.x-4.4) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Content
oc: Contengut

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Picture
oc: Imatge

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Off
oc: Desactivat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Permission
oc: Dreit

en: Offset
oc: Decalatge

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.

en: Master
oc: Maître
