Lightning Core (8.x-4.5) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Links
fa: واصلیها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Picture
fa: تصویر

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: مخزن داده

en: Off
fa: خاموش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Permission
fa: مجوز

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
