Lightning Core (8.x-5.0-beta1) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Body
am: አካል

en: Content
am: ይዞታ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Search
am: ፈልግ

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ
