Lightning Core (8.x-5.0-beta1) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: - None -
cs: - Nic -

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Picture
cs: Obrázek

en: Page
cs: Stránka

en: Database
cs: databáze

en: Off
cs: Vypnuto

en: Roles
cs: Role

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Your search did not return any results.
cs: Hledaný řetězec nenalezen.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
